Sunum Kuralları

Sözlü Bildiri Sunum Kuralları 

1) Yazarların isteğine göre Türkçe veya İngilizce olarak yapılacaktır.

2) Sözlü bildiri sunum süresi 10 dakikadır. Sözlü Sunular Kongre Değerlendirme Kurulu tarafından incelenerek bilimsel çalışmalarda başarılı olan ilk 3 sunucu belirlenecektir.

Poster Bildiri Sunum Kuralları 

1) Poster, 70 x 90 cm boyutlarında tek parça olarak hazırlanmış olmalıdır.

2) Posterin sol üst köşesinde sempozyum logosu, sağ üst köşesinde ise (kurum logosu kısmına) poster bildiriyi hazırlayan kurumun (üniversite, araştırma enstitüsü, genel müdürlük vb.) logosu yerleştirilmelidir.

3) Bildiri yazarlarının isimleri unvan bildirilmeden yazılmalı, posteri sunacak yazarın adının altı çizilmiş olmalıdır.

4) Poster metinleri Times New Roman yazı karakteri ile hazırlanmalıdır. Poster içeriği olarak ÖZET, GİRİŞ, MATERYAL VE YÖNTEM, SONUÇLAR ve TARTIŞMA, KAYNAKLAR gibi bölümlerinden oluşmalıdır. Bu kısımdaki font büyüklüğü, fotoğrafların ve grafiklerin çözünürlük ve büyüklükleri ile beyaz alana yazılacak olan tüm bilimsel içeriğin yerleştirilmesi yazarların isteklerine bırakılmıştır.

5) Poster metinlerinde en az 24 punto, poster alt başlıklarında en az 30 punto, poster başlıklarındaysa en az 50 punto büyüklüğünde karakter kullanılması gereklidir.

6) Posterler, organizasyon komitesince belirtilen tarih ve saatte, uygun yere asılacaktır.

7) Posterlerde tüm yazarların kurum ve iletişim bilgilerine yer verilmesi gerekmektedir.

8) Yazarların, poster tartışması için belirtilen gün, saat ve yerde posterleri başında hazır bulunmaları gerekmektedir. Posterler Kongre Değerlendirme Kurulu tarafından incelenerek bilimsel çalışmalarda başarılı olan ilk 3 sunucu belirlenecektir.