KONGRE PROGRAMI

10 oturumda toplam 40 Ziraat Fakültesi öğrencisinin bilimsel çalışmalarını sözlü olarak sunma imkânı bulacağı kongremizde, 400’den fazla öğrencinin de çalışmalarını posterli bildiri ile sunma imkanı olacaktır.

Ülkemizin faklı illerinden yaklaşık 800 ila 1000 kişinin katılımının beklendiği kongremizde ‘10. Yıl Özel Oturumu’ ile Dünya da ve Türkiye de tarımın geleceğinin tarımın tüm paydaşları tarafından ele alınacağı oturumda tarımın geleceği ve çözüm önerileri bilimsel bir ortamda tartışılacaktır.

Kongre katılımcılarının bilimsel çalışmalarının yer alacağı 10. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi kitabı, kongre kayıt sırasında katılımcılara verilecektir. Ayrıca kongre oturumlarının da görüntülü olarak kayıt altına alınarak daha sonrada izlenme imkânı sunulması planlanmaktadır.

Akademisyenlerin, ulusal ve uluslararası tarım kuruluşu temsilcilerinin, özel sektör kuruluşları temsilcilerinin jüri olarak takip edecekleri kongremizde başarılı çalışmalarıyla dereceye giren katılımcılar ödüllendirilecektir.

Tohumları 2011 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde atılan kongremizin 10. yılında genç bir fidan olarak görmek bizleri mutlu etmektedir. Bizlerde 10. özel yılımızda büyüyen fidanlarımızı toprakla buluşturarak ‘10. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi HATIRA ORMANI’ oluşturarak kongremize başlayacağız.

Ziraat Fakülteleri topluluklarının yıl içerisinde yaptığı çalışmalar değerlendirilerek öğrenci topluluklarına da üç dalda ödül verilmesi planlanmaktadır.

Bilimsel Çalışmalar Dalında Yılın En Başarılı Topluluğu

Teknik Çalışmalar Dalında Yılın En Başarılı Topluluğu

Sosyal Farkındalık Dalında Yılın En Başarılı Topluluğu

Bilimsel çalışmaların dışında Diyarbakır’ın tarihi, kültürü ve doğasının da tanıtılacağı kongremizde düzenlenecek Gala Gecesinde Diyarbakır yemekleri ve sıra gecesiyle eşsiz bir eğlence ortamının sunulması da planlanmaktadır.

Kongremizin üçüncü gününde Diyarbakır’ın tarihi yerleri gezilecek ve tanıtılacaktır.

KONGRE KATILIM SAYISI

40 farklı üniversiteden 800’den fazla öğrenci ve akademisyenin katılımının beklendiği kongremizde ayrıca ulusal ve uluslararası kuruluşların, özel sektör temsilcilerinin ve tarım kuruluşlarının katılımı beklenmektedir.